Certifikát SGS

SGS je přední světový institut pro ověřování, testování a certifikace společností.

Certifikát SGS je uznáván celosvětově. Institut provozuje síť více než 1.250 poboček a laboratoří po celém světě.

Vznikl v roce 1878. Tehdy společnost začala nabízet zemědělské kontrolní služby pro obchodníky s obilím v Evropě. Od r. 1919 se společnost nazývá Société Générale de Surveillance (SGS). Během 20. stol. se zájem rozšířil i na ostatní odvětví průmyslu a dnes pokrývá i jednotlivé spotřební zboží a služby.

Kromě kvality testovaných výrobků se SGS zabývá zjišťováním nebezpečných látek, které by se v nich mohly vyskytovat. Většina podložek na jógu, které vám nabízíme, prošla těmito testy (ostatní byly testovány institutem Öko-Tex nebo FDA).
 

Více na www.sgs.com


Certifikát Öko-Tex

Öko-Tex ® Standard 100 byl vyvinut v devadesátých letech jako reakce na potřeby spotřebitelů a široké veřejnosti pro zdraví bezpečné látky.

Byly sestaveny seznamy kritérií a vytvořen světový standard, který je pravidelně kontrolován a aktualizován. Laboratorní vyšetření v současné době obsahují přibližně 100 zkušebních parametrů a jsou založeny na mezinárodních zkušebních normách a dalších uznávaných testovacích postupech. Zahrnují i simulační zkoušky, které berou v úvahu všechny možné způsoby, kterými by mohly být škodlivé látky vstřebány do lidského těla (ústně, přes kůži, vdechnutím).

Čím více přijde produkt do styku s pokožkou, tím vyšší požadavky musí být splněny. Proto byly vytvořeny čtyři třídy, z nichž třída P.1 je nejpřísněji testována. Sem patří textil a textilní hračky pro kojence a malé děti do tří let, spodní prádlo, ložní prádlo, hračky apod.

Některé podložky na jógu, které nabízíme v našem obchodě, tyto vysoké bezpečnostní normy také splňují.

 

Více na www.oeko-tex.com


Certifikát FDA

FDA (Food and Drug Administration) je agentura ministerstva zdravotnitcví a socálních služeb USA. Je zodpovědná za ochranu veřejného zdraví, zajišťuje bezpečnost výrobků a potravin na trhu USA.

Více na: www.fda.gov